- Vanaf € 50,- gratis thuisbezorgd !
- Snelle levertijden
- Grote winkel in Bussum ('t Gooi)
- Vrijstaand & keuken inbouw apparatuur
- Installatie inbouwapparatuur in uw keuken
- Eigen service en reparatie dienst
- Webwinkelkeur voor De Schouw Witgoed
AEG wasmachine storingen en foutcodes
Artikel geplaatst op: 11-03-2023 | update datum: 11-03-2023

Of u nu een professional bent of gewoon op zoek bent naar wat hulp bij het oplossen van problemen, deze gids zal u helpen om uw AEG wasmachine weer aan de praat te krijgen.
Overzicht:
- Foutcodes AEG wasmachines
- Afwijkende storingscodes
- Monteur van De Schouw laten komen?
- Hoe kan ik mijn wasmachine zelf repareren?
- Hoe reinig ik mijn filter/pomp van mijn AEG wasmachine?
- Hoe krijg ik nare luchtjes uit mijn wasmachine?
- Foutcodes van andere merken
Foutcodes AEG wasmachines
| Foutcode | Probleem | Oplossing |
| AEG foutcode E1 | Onvoldoende water | Controleer de watertoevoer. |
| AEG foutcode E2 | Pompfout (water wordt niet afgevoerd) | Controleer pomp/filter en afvoer |
| AEG foutcode E3 | Water in de lekbak | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode E4 | Kortsluiting | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode E5 | Motortemperatuur Beveiliging geactiveerd | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode E6 | Pressostaat defect | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode E7 | Geen of onvoldoende verwarming | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode E8 | NTC-voeler kortsluiting | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode E9 | Geen tachosignaal van de motor | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode EA | Mosfet kortsluiting van de motorbesturing | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode EB | Veiligheidsniveau 5 keer bereikt | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode EC | PTC voor mosfet kortgesloten | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode ED | Deurslot kan niet worden gesloten | Controleer of de deur juist gesloten is |
| AEG foutcode EE | Zeepbakdeksel komt niet in de juiste positie | Controleer of deze goed dicht zit en niks afgebroken is |
| AEG foutcode DF | Eeprom fout in de besturing | Onze monteur inschakelen |
Afwijkende storingscodes
| Foutcode | Probleem | Oplossing |
| AEG foutcode E10 | Water toevoer probleem | Controleer de watertoevoer van het apparaat |
| AEG foutcode E11 | Geen watertoevoer | Controleer de watertoevoer van het apparaat |
| AEG foutcode E13 | Machine verliest water | Controleer alle openingen en anders onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode E20 / E21 / E23 / E24 | Problemen met water afpompen | Controleer de pomp/filter en afvoer |
| AEG foutcode E30 | Problemen met de druksensor | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode E31 | Waarde analoge druksensor buiten marges | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode E32 | Onjuiste kalibratie analoge druksensor | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode E33 | Problemen druksensor | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode E34 | Waarde analoge t.o.v. digitale pressostaat fout | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode E35 | Melding veiligheidsniveau in wasmachine | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode E36 / E37 | Probleem meetcircuit | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode E38 / E39 | Probleem met drukschakelaar | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode E40 / E41 / E42 / E43 / E44 / E45 | Deurvergrendeling | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode E50 / E51 / E53 / E54 / E55 / E56 / E57 / E58 / E59 | Problemen met motor | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode E52 | Geen tachosignaal van de motor | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode E60 / E61 / E62 / E68 / E69 | Verwarmingsproblemen | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode E70 / E71 / E74 | NTC foutcode | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode E80 / E82 / E83 / E84 / E85 | Programma foutcode | Neem contact op met AEG |
| AEG foutcode E90 / E91 / E92 / E93 / E94 / E95 / E96 / E97 / E98 / E99 | Problemen met de elektronica | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode EA0 / EA1 / EA2 / EA3 / EA4 / EA5 / EA6 | Problemen met DSP | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode EB0 / EB1 / EB2 / EB3 / EBE / EBF | Afwijkende netfrequentie of netspanning | Controleer stopcontact |
| AEG foutcode EC0 | Ventiel blokkeert | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode EC2 | Vuilgraad Sensor defect | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode EF0 / EF1 / EF2 / EF3 / EF4 | Storing voor overdosering / aqua controle / niveauschakelaar | Onze monteur inschakelen |
| AEG foutcode EF5 | Onbalansherkenning buiten marges | Onze monteur inschakelen |
Monteur van De Schouw laten komen?
Neem contact met ons op om een afspraak met een monteur te maken. Wij rijden uitsluitend in Bussum, Hilversum, Naarden, Naarden-vesting, Muiden, Huizen, Muiderberg, Weesp, Loosdrecht, Amsterdam, Utrecht.Hoe kan ik mijn wasmachine zelf repareren?
Er zijn een aantal 'kleine' storingen die ervoor zorgen dat u wasmachine niet functioneert. Deze kleine storingen zijn vaak zelf te verhelpen en besparen u dus de kosten van de monteur en het ongemak van het niet kunnen wassen. Wij hebben deze kleine storingen voor u op een rij gezet zodat u deze zelf kunt nagaan en uitvoeren als ze voor u van toepassing zijn.Hoe reinig ik mijn filter/pomp van mijn AEG wasmachine?
1.Schakel de wasmachine uit: Haal de stekker van de machine uit het stopcontact of schakel de wasmachine uit via de aan/uit-knop.2.Zoek het filter: Het filter bevindt zich meestal aan de voorkant van de wasmachine, onderaan de plint. Het kan zijn dat u de plint moet verwijderen om bij het filter te komen. Dit kan door op de vergrendeling te drukken en de plint naar u toe te trekken.
3.Plaats een kom: Plaats een kom of bakje onder het filter om het water op te vangen dat eruit komt.
4.Maak het filter los: Draai het filter los door het naar links te draaien. Houd het filter vast terwijl u het losdraait, zodat het water niet over de vloer stroomt.
5.Maak het filter schoon: Maak het filter grondig schoon onder de kraan. Gebruik een borstel of tandenborstel om het vuil en eventuele haren te verwijderen.
6.Plaats het filter terug: Plaats het filter terug in de wasmachine door het naar rechts te draaien tot het vastklikt.
7.Zet de plint terug: Plaats de plint terug op zijn plaats en druk hem stevig aan totdat hij vastklikt.
8.Zet de wasmachine weer aan: Sluit de stekker aan en schakel de wasmachine weer in.
Het is raadzaam om het filter regelmatig schoon te maken, bijvoorbeeld één keer per maand, om de levensduur van uw wasmachine te verlengen en eventuele problemen te voorkomen.
Hoe krijg ik nare luchtjes uit mijn wasmachine?
1.Maak de wasmachine leeg: Haal alle kledingstukken en andere items uit de wasmachine.2.Maak de rubberen ring rondom de deur schoon: Veeg de rubberen ring rondom de deur schoon met een vochtige doek om eventueel vuil en schimmel te verwijderen.
3.Maak de zeepbak en het filter schoon: Verwijder de zeepbak en het filter en maak deze grondig schoon met warm water en een sopje. Dit zal helpen om eventuele achtergebleven zeepresten en vuil te verwijderen.
4.Voer een hete was uit: voer een hete was uit zonder kleding en met een kopje azijn in de wasmachine. Dit zal helpen om de nare geuren te neutraliseren.
5.Voer een tweede hete was uit: voer nog een hete was uit zonder kleding en met een kopje soda in de wasmachine. Dit zal helpen om eventuele bacteriën en schimmels te doden.
6.Maak de buitenkant van de wasmachine schoon: maak de buitenkant van de wasmachine schoon met een vochtige doek en wat zeep om eventuele vuil en stof te verwijderen.
7.Laat de deur open staan: laat de deur van de wasmachine open staan om de binnenkant van de wasmachine te laten luchten. Dit helpt om vocht te verminderen en de groei van bacteriën en schimmels te verminderen.
Als deze stappen niet helpen om de nare geuren volledig te verwijderen, is het mogelijk dat er een probleem is met de afvoer of de leidingen van de wasmachine. In dat geval is het verstandig om een professionele reparateur in te schakelen.

4.8 uit 3615 reviews





























